Razigrana tuzlanska “konjica” razbila Gračanicu

Sjanom igrom u oba poluvremena rukometaši tuzlanske Slobode, u derbiju 24. kola Premijer lige BiH, ubjedljivo su pobijedili ekipu Gračanice, vratili su se na 4. mjesto, dva boda manje od trećeplalsirane Sloge (D), ujedno poboljšavši svoje izglede za plasman u Evropu.

Izabranici Davora Kadića vodili su od početka do kraja. U 7. minuti bilo je 5:1, u 15. je na semaforu pisalo 10:4, da bi gosti u 24. minuti smanjili na samo dva gola – 12:10.

No, ubrzo je “laka konjica” pojačala tempo i podesila nišanske sprave, pa se na odmor otišlo s rezultatom 16:11.

U drugom dijelu skoro da se cijelo vrijeme igralo gol za gol do 52. minute kada je prednost Tuzlaka počela rasti i u 57. minuti otišli su na +6 (28:22).

Kao Alen Ovčina u prvom, Edin Klis je bio najraspoloženiji u drugom poluvremenu, postigavši čak sedam golova ili ukupno 10 na utakmici. Sjajan jer bio i golman Dražen Stojanović sa 12 odbrana.

Ipak, u finišu susreta domaći su popustili u odbrani, pa su Gračanlije uspjele ublažiti poraz i sačuvati bolji skor iz medjusobnih susreta (u Gračanici su slavili 31:25), ali to je važno samo ako na kraju prvenstva oba kluba budu imala isti broj bodova.

Strijelci za Slobodu: Edin Klis 10, Alen Ovčina 6 (2), Adnan Tufekčić, Emir Suhonjić i Damir Halilković po 3, Anes Bečić 2, dok je Dražen Stojanović postigao gol s gola.

Za Gračanicu: Damir Kadrić 9 (5), Adi Džinović 6, Dušan Živanov 5, Omer Mehmedović i Halil Šahdanović po 2, te Boris Bosić 1 gol.

Sloboda je imala 14 minuta isključenja, Gračanica 6 minuta. Tuzlaci su izveli dva “sedmerca”, a Gračanica pet i svi su realizirani.

Sloboda je pobjedom ostavila iza sebe direktnog konkurenta, bodovni konto je povećala na 32, dok je Gračanica ostala na 30.