Rukomet: Sloboda Solana lako do bodova protiv Čelik Juniora

Rukometaši Sloboda Solane u okviru 6. kola Prve federalne lige – Sjever, pobijedili su danas u Zenici ekipu Čelik Juniora rezultatom 36:29 (17:11). Pobjeda tuzlanskih rukometaša se očekivala. Poslije dvije utakmice pauze nastupio je Alen Brčaninović i bio je ključ uspjeha gostujućih rukometaša.

Brčaninović je bio najefikasniji igrač utakmice sa 8 golova. U timu Solara Harun Hamzabegović je postigao 6 golova, po 5 su postigli Edin Cerić i Nedim Čamdžić, dok je 4 postigao Amar Husejnović.

U domaćoj ekipo po 5 golova postigli su Omer Suljić i Muhamed Ajanović. Domaći su od četiri sedmerca realizovali samo jedan, Tuzlaci su imali 1-1.

Igrači Čelika Juniora četiri minute su proveli na klipi za kažnjene igrače, a Tuzlaci čak 16 minuta. U 20. minuti domaći igrač Kenan Biogradlija dobio je crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača.

Ovo je četvrta pobjeda Sloboda Solane u dosad odigranih pet susreta, uz poraz od Žepča, dok su u jednom kolu bili slobodni.

U vodstvu su ekipe Gračanice i Kaknja s maksimalnim učinkom.