Rukomet: Slobodi pripao kantonalni derbi, Konjuh mogao do remija

U utakmici 22. kola Premijer lige za rukometaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli domaća Sloboda pobijedila ekipu Konjuha iz Živinica rezultatom 27:26 (16:16).

Tvrd je Konjuh voćka čudnovata, ne slomi ga, al (skoro Sloboda) polomi zube – da parafraziramo poznatu Njegoševu izreku.

I doista je favorizovana Sloboda zamalo mogla polomiti zube u susretu sa Živiničanima, u duelu sa 12 izjednačenja rezultata, i u kojem je svaka strana u finišu promašila nekoiliko zicera – Sloboda za ubjedljiviju pobjedu, a Konjuh možda za remi.

U prvom poluvremenu, nakon što su se ekipe smjenjivale u vodstvu od jednog gola, i uz sedam izjednačenja rezultata, Sloboda je prvi put u 17. minuti otišla na +2 (10:8, Ovčina).

No, gosti ne da su se vratili i izjednačili (14: 14 u 26.) nego su pretkraj poluvremena i ponovo došli u vodstvo – 15:16, da bi taj dio utakmice ipak završio u egalu – 16:16.

Slična slika i u nastavku sve do 41. minute kada su “solari” kod rezultata 18:18 napravili seriju od 3-0 i otišli prvi put na +3 (21:18).

U 44. minuti ekipa Siniše Markote je najprije promašila “sedmerac”, a potom i dva puta prazan gol, ali srećom ni gosti nisu iskoristili svoje napade, pa je Đorđević u svom stilu – “slalomom” kroz odbranu ekipe trenera Davora Kadića (nešto kasnije je isključen zbog prigovora) zadržao prednost od 3 gola (22:19).

Kada je nešto kasnije Bubić zabio za 25:21 izgledalo je da je susret “prelomljen” u korist domaćina.

Ali, uporni Živiničani koristili su svaku pogrešku domaćina, pa su u 29. minuti golom Husića došli na samo gol zaostatka – 27:26!

U posljednjih minutu utakmice, Tuzlaci su dva puta promašili s krila, a gosti napad za izjednačenje i tu je bio kraj.

Strijelci za Slobodu: Ovčina 6 (1), Bubić 5, Suhonjić, Đurović i Bečić po 3, Barjaktarović i Pavlak po 2, dok su po gol postigli Jusić, Nurkanović i Đorđević.

U ekipi Konjuha pogocima su prednjačili Smajić i Husić po 7, te Dautović sa 4 gola.