Rukometaši Slobode nastavili seriju pobjeda, “pala” Sloga iz G. Vakufa

Pobjedom protiv Sloge iz G. Vakufa/Uskoplja rezultatom 38:34 (20:19), rukometaši tuzlanske Slobode u 16. kolu Premijer lige BiH nastavili su seriju uspjeha pod palicom trenera Siniše Markote.

Kada se na utakmici postignu 72 gola, a domaćin pobijedi sa “svega” četiri razlike, jasno je da se u odbrani igralo prilično komotno.

Kao da su Tuzlaci (bez prvog strijelca Alena Ovčine) unaprijed upisali bodove, pa su u prvom dijelu igrali dosta “komotno”. To je razlog da su gosti vodili do pred sam kraj poluvremena i u samom finišu domaći igrači stekli su prednost za odlazak na odmor u “pozitivnom ozračju” – 20:19.

U nastavku je bila druga slika i priča. Na samom početku Tuzlaci su poveli 22:20 i držali su tu prednost do 38. minute kada su otišli na +3 (26:23), a zatim serijom 5:0 došli do 30:23 u 46. minuti.

Potom se igralo neko vrijeme gol za gol, a u samom finišu gosti su uspjeli tek ubažiti poraz, ostavši na tabeli na 12 bodova, dok je Sloboda bodovni konto povećala na 20 i drži drugu poziciju iza banjalučkog Borca.