Sloboda poražena od federalnog prvoligaša Vis Simm Baua

U pretposljednjoj provjeri pred nastavak sezone, nogometaši tuzlanske danas su u Doboju poraženi od ekipe federalnog prvoligaša Vis Simm Baua rezultatom 3:2.

Svih pet golova postignuto za prvih 45 minuta. Sloboda je povela golom Husejinovića, a Simm Bau izjednačio poslije greške i autogola golmana Golubovića.

Simm Bau je preko Kovača u 17. minuti uspio preokrenuti, a 10 minuta kasnije Sloboda je izjednačila golom Maksimovića.

Konačan ishod postignut je u 45. minuti kada je Kovač nakon bravure Smajića zatresao mrežu Tuzlaka.

NK VIS SIMM – BAU: Kragić, Hasić, Petrović, Stapić, Šero, Pandžić, Berbić, Kalesić, Huseinspahić, Smajić, Kovač.

FK SLOBODA: Golubović, A. Beganović, Kapetanović, Jusić, Avdić, Kurtalić, Marković, Predragović, Dž. Beganović, Maksimović, Husejinović.

Sloboda je u pripremnom poeriodu odigrala utakmice: Mačva (Šabac) 0:1, Zvijezda (Gradačac) 0:1, TSC (Bačka Topola) 1:2, selekcija TK 3:0, Vršac 1:0, Vis Simm Bau 2:3.