Sloboda poražena od Mladosti u Doboju kod Kaknja

Nogometaši tuzlanske Slobode gostovali su danas u okviru 9. kola BHT Premijer lige BiH u Doboju kod Kaknja kod ekipe Mladosti gdje su pretrpjeli treći poraz ove sezone, rezultatom 2:0.

Prve minute utakmice pripale su domaćim igračima koji su pokušali da od prve minute izvrše pritisak na tim Mileta Lazarevića. Sloboda se oslobodila pritiska nakon desetak minuta igre i prvi pokušaj da ugroze gol Mladosti crveno-crni su imali preko Pršeša koji je šutirao sa 30-tak metara ali nije bio precizan.

U 21. minuti igrači Slobode izvode kontranapad u kojem Mujagić sam izlazi pred golmana Mladosti ali u pokušaju da ga lobuje promašio je gol. U narednim minutama Mladost je dva puta zaprijetila.

Prvo je pokušao Atajić, a zatim i Hiroš ali nije promjene rezultata. U 37. minuti dosuđena je najstrožija kazna za Mladost nakon što je u jedanaestercu nepropisno zaustavljen igrač Smajlagić. Siguran sa bijele tačke bio je Atajić koji dovodi Mladost do prednosti od 1:0.

Pred kraj prvog poluvremena Sloboda je preko Bekrića bila u prilici da izjednačni rezultat. Samir Bekrić je prethodno nanizao nekoliko igrača Mladosti u kaznenom prostoru, ali nije uspio da na kraju dobro šutira iz teške pozicije.

Prvo poluvrijeme u Doboj Kaknju okončano je rezultatom 1:0. Početne minute drugog poluvremena u Doboju kod Kaknja prošle su bez većih uzbuđenja, a trener Slobode zbog povrede bio je prinuđen da Almira Bekića na terenu zamijeni sa Osmanovićem.

Sloboda u 64. minuti imala izglednu priliku da poravna rezultat. Beganović je odlično probio po desnoj strani, ali golman Mladosti u posljednji tren interveniše ispred Livančića.

Neiskorištene prilike Slobode znali su kazniti igrači Mladosti koji 76. minuti uspijevaju da povećaju rezultatsku prednsot na 2:0. Horić je sjajno skočio nakon ubačaja Hiroša iz kornera i pogodio mrežu Slobode.

U šansi da smanji rezultat desetak minuta prije kraja utakmice našao se Slobodin fudaler Armin Hodžić ali nakon njegovog pokušaja lopta odlazi preko gola.

Ipak do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja pa je tako Mladost DK upisala drugu pobjedu u dosadašnjen dijelu prvenstva, dok je Sloboda pretrpila treći poraz.

Mladost: Abudlahović, Horić, Fanimo, Atajić, Hiroš, Hasić, Smajlagić, Dujmović, Crnički, Begić, Isaković.

Sloboda: Lakić, Beganović, Jusić, Uzelac, Pršeš, Bekrić, Buljić, Livančić, Al.Bekić, Martelat, Mujagić.