Sloboda se revanširala Bratuncu

Bratunac u redovnom kolu bh. prvenstva bio domaćin tuzlanskoj Slobodi. Pobjeda je pripala tuzlanskom timu koji je se revanširao Bratunčanima za poraz u Mejdanu. Na kraju je bilo 87:83.

Sloboda je poenima otvorila susret, kod 2:0 imala još tri napada za povećanje prednosti, ali ih nije iskoristila. Bratunac se konsolidovao i počeo postizati poene. Na prvi dvominutni odmor otišlo se s rezultatom 21:18 za Slobodu.

Bratunčani odlično otvaraju drugi period. Sloboda ne može da nađe rješenje za njihovu agresivnu odbranu. Domaću preokreću rezultat, drže konce igre do 15. minuta, a onda se i Sloboda budi.

Do kraja četvrtine Tuzlaci imaju i +10, a poene za kraj poluvremena je postigao Mustapić za 45:36 za Slobodu.

Najefikasniji kod domaćih bili su Danilović sa 11 i Ćup sa 10 poena, a kod Slobode Mustapić i Durmo su postigli po 11 poena.

Sa 8:0 Sloboda otvara drugo poluvrijeme i u 22. minuti ima maksimalnih +17 53:36. Ognjen Radić je zatražio time-out, davao upute svojim igračima.

Bratunac je uspio vratiti zaostatak na -9, a u posljednji period se ušlo sa prednošću Slobode 63:52.

Odlično igraju domaći i stižu na 66:66… Sa dvije trojke Miličevića i Lelića Tuzlaci idu na 75:68.

Sa poenima Miličeviča i Mustapića Sloboda ponovo ima dvocifrenu prednost 80:70.

No, ponovo je došlo do uzbudljive završnice. A pobjedu je sa linije za slobodna bacanja Munižaba za 87:83.

Mustapić je bio najefikasniji kod Slobode sa 24 poena, a kod domaćih Ćup je postigao 23.