Sloboda treći put u sezoni pobijedila Vogošću

Košarkaši Slobode po treći put u sezoni savladali su momčad Vogošće. Večeras u Mejdanu rezultat je glasio 86:80. Sloboda je fenomenalno odigrala prvo poluvrijeme. Vodili su Tuzlaci sa 52:32 i činilo se da je pitanje pobjednika bilo riješeno. Međutim, Vogošća u nastavku za 10 minuta radi seriju 30:17, a onda se tokom posljednje dionice preko Warnera u potpunosti vraćaju u utakmicu.

Mora se priznati kako su se košarkaši Slobode istinski borili, a takva igra je nagrađena i sa nekoliko “ničijih” lopti od božice fortune.

Najveći teret iznio je Hasandić, koji je igrao nešto više od 37 minuta i u tom razdoblju postigao 28 poena. Pratio ga je Muratović, koji je osvoji jednu kjučnu loptu, a potom pogodio jako bitan šut, te Latifagić i Rikalo. No, opet problemi sa “Amerima”, pogotovo sa Harrisom koji je odigrao samo 11. minuta, dok je Taylor komentirao svaku izmjenu, a učinak mu je bio ispod očekivanja.

Latifagić je, dakle, postigao 18, Rikalo 13, a Muratović 10 poena.

Kod gostiju je ponovo blistao Warner sa 31 poenom, Vranić je postigao 13, a Dime 11.