Sloboda u paklu Mejdana pobijedila Gračanicu

U prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH, Rukometni klub Sloboda Tuzla pobijedio je premijerligaša Rukometni klub Gračanica.

Poluvrijeme u Tuzli završeno je rezultatom 12:10, dok je nakon 60 minuta, a zahvaljujući novom članu našeg tima Sidiku Omeroviću koji je skinuo veliki broj sigurnih zicera protivničke ekipe, zasluženu pobjedu odnijela Sloboda i to rezultatom 22:20.

Najviše pogodaka za našu ekipu postigli su Enes Skopljak i Davor Kadić šest, zatim Arnad Hamzi i Darko Ilić tri, Eldin Hajdarević dva, dok su po jedan pogodak Harun Hamzabegović i Mirza Jusufović.

U suparničkoj ekipi najviše pogodaka postigao Adnan Tufekčić osam, Dušan Živanov četiri, Halil Šahdanović i Muhamed Toromanović po tri, a dva pogotka postigao je Dino Hamidović.