Sloboda u sudijskoj nadoknadi poražena na Koševu

Sarajevo je u dramatičnom finišu došlo danas do pobjede nad Slobodom (1:0), a strijelac je u drugoj minuti sudijske nadoknade bio Smiljanić pored uspavane odbrane Tuzlaka.

Domaćin je na Koševu u uvodnim minutama meča 17. kola m:tel Premijer lige BiH djelovao bolje, imao terensku inicijativu, ali konkretnije prilike nije uspio stvoriti. Sve se uglavnom svodilo na neuspješne ubačaje sa strane, koje je odbrana Tuzlaka bez problema rješavala.

No, opasno je zaprijetila Sloboda u 38. minuti. Brzonogi Osmić je pobjegao čuvarima i istrčao sam pred Dizdarevića, ali mladi golman bordo tima nogom je odbranio njegov šut iz blizine.

Kod Sarajeva tek vrijedi izdvojiti pokušaje Velkoskog i Kurdića sa ruba šesnaesterca, ali oba puta su pucali pravo u dobro postavljenog golmana, kao i Dženis Beganović na drugoj strani.