Sloboda zasluženo do boda protiv Borca u Banjaluci

U okviru 19. Kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Slobode odigrali su utakmicu bez golova sa ekipom Borca na Gradskom stadionu u Banjaluci pred oko 2.000 gledalaca. Prvih 45. minuta igre gledaocima nije ponudilo veća uzbuđenja.

Domaći fudbaleri uglavnom su bili skoncentrisani na čuvanje svog gola dok su fudbaleri Slobode uspješno kontrolisali sredinu terena ali bez konkretnih akcija u napadu koje bi mogle ugroziti gol Borca. U prvoj minuti nastavka Sloboda je mogla do prednosti kada Ahmetović sjajno prima jednu dubinsku loptu uspijeva šutirati ali pogađa stativu gola Borca.

Prvu pravu priliku Borac nije iskoristio u 51. minuti kada nakon dobre kontre Milosavljev sam istrčava pred golmana Slobode Pirića koji se nije dao iznenaditi. Na terenu nije bilo većih uzbuđenja sve do 77. minute kada se Savić našao u dobroj prilici, ali je iako neometan loše šutirao sa 10-ak metara, lopta odlazi pored gola Pirića. Do isteka 90. minuta obje ekipe napravile su još po jednu polupriliku ali nije bilo promjene rezultata.

Fudbaleri Slobode nakon prikazane igre sasvim zasluženo su osvojili bod u Banjaluci sa kojim će držati lidersku poziciju do sutra kada se igraju preostali susreti 19. kola Premijer lige BiH. Iako su mnogi očekivali da bi tradicija nepobjedivosti Slobode u Banjaluci mogla biti prekuniuta u ovoj utakmici to se nije desilo.

„Žao mi je publike na stadionu što nisu vidjeli golove. Iako je utakmica završena nepopularnim rezultatom 0:0, možemo biti zadovoljni“ – istakao je pomoćni trener FK Sloboda, Amir Spahić.

„Očekivali smo pobjedu u ovom meču, nismo zadovoljni konačnim rezultatom. Sloboda je svakako i ovog puta opravdala prvo mjesto na tabeli“ – rekao je trener Borca Aleksandar Janjić.

Zbog kazne u utakmici protiv Mladosti DK na klupi Crveno-crnih nije bilo Husrefa Musemića. Fudbaleri Slobode sa tribima imali su podršku oko 300 najvjernijih navijača.

(Foto: Nezavisne.com / Tuzlanski.ba)