Sparsi slavili protiv Slobode

U šestom kolu Lige za prvaka Spars Ziraat Bank je sa 80:77 pobijedio Slobodu. Sparsi su u Skenderiji u veoma neizvjesnom meču uspjeli da dođu do druge pobjede. Očekivala se uzbudljiva utakmica i na kraju su nijanse odlučivale pobjednika.

Sparsi su 6:0 serijom otvorili utakmicu, vodili su većim dijelom prve dionice, ali je gostujući tim vodio 22:21 na prvoj dvominutnoj pauzi. Iako su domaći imali 42:33 prednost, na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 42:38.

Drama se nastavila u trećoj četvrtini, koja je okončana rezultatom 60:60, pa se pobjednik odlučivao u posljednjih 10 minuta. Domaći i gostujući košarkaši su se smjenjivali jedno vrijeme u vodstvu, da bi Sparsi na kraju slavili pobjedu.

Jovanović je s 24 poena bio najbolji u timu Sparsa, dok je Đorđević ubacio 16 poena, a Kovačević 13. Na drugoj strani Dumić je ubacio 14 poena.

Spars Ziraat Bank – Sloboda 80:77

Spars: Zahiragić 11, Jovanović 24, Kočić, Babović, Manjgafić 2, Reljić 2, Kovačević 13, Stepanović 3, Bašić, Durmo 3, Đorđević 16, Duković 4.

Sloboda: Pilavdžić, Hasandić 11, Hrnčić 7, Rikalo 6, Brown 10, Latifagić 10, Dumić 14, Čerkezović, Muratović 11, Petrov 8, Omerović, Ahmedović