U susretu 17. kola Premijer lige Odbojkašice BL Voleya u Tuzli pobijedile Slobodu

U susretu 17. kola Premijer lige za odbojkašice, večeras je u Tuzli ekipa Slobode poražena od BL Voleya iz Banje Luke rezultatom 1:3.  Gošće su vrlo dobro odigrale prvi set koji su riješile u svoju korist – 18:25. Domaći sastav dosta je griješio, odbojkašice su loše servirale i djelovale su konfuzno.
U drugom setu su zaigrale bolje i povele sa 13:5. Izgledalo je da će izjednačiti rezultat, ali su ponovo počele griješiti. Gošće su smanjile na 21:19, a onda su furiozno završile set prepustivši igračicama Slobode još samo poen – 22:25.

U trećem setu ekipe su se smjenjivale u vodstvu. Na trenutke se činilo da će gošće i dobiti i taj set, te ostvariti glatku pobjedu. Tuzlanke su uspjele kod 24:24 preokrenuti rezultat i dobiti set nakon čak 54 poentiranja – 28:26.

No, očekivanja publike da će Sloboda izjednačiti, nisu se obistinila.

Banjalučanke su igrale sigurnije, opravdale su ulogu favoritkinja i okončale su četvrti set u svoju koristi 20:25, a time su izborile pobjedu od 1:3 nakon skoro dva sata igre.